Продукция

Новости

Стены из кирпича видео
Строил дом. Планирую, что он станет таким себе семейным гнездышком для нас всех и что мы будем жить тут долго и счастливо. Потому делал все максимально качественно, старался зря денег не жалеть. Нет,

Кладка кирпича цоколь видео
В детстве я была довольно небрежна к своей осанке, в результате схлопотала сколиоз. С годами все усугубилось, и добавился остеохондроз. Две беременности и ношение детей в слинге никак не способствовали

Очистка фасадов, Мытье фасадов, Защита кирпича, Защита бетона, Удаление Грэффити ООО Штукатурка `Венецианка`
Штукатурка "Венецианка", итальянская штукатурка, рельефная штукатурка Цвета на сайте означают: - средства защиты и пропитки - средства для декорирования и защиты (цветные пропитки - лазури) -

Высота кирпичной кладки в 4 кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Шикарные проекты домов из кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Бани из кирпича проекты и цены фото
Постройка любого здания является достаточно сложным процессом. Требуется решить очень много задач. Одной из главных позиций является выбор строительного материала. Имеет смысл заранее позаботиться о качестве.

Барбекю на даче своими руками из кирпича фото
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Фото цоколя из клинкерного кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Сколько в кубе газосиликатного кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Перемычка из кирпича со шпилькой
Постройка любого здания является достаточно сложным процессом. Требуется решить очень много задач. Одной из главных позиций является выбор строительного материала. Имеет смысл заранее позаботиться о качестве.

Объекты

Поиск

Како да се повлече SIM картичка од iPhone 4. Како да се повлече SIM картичка од iPhone? Каде се приклучоците за SIM на други верзии на iPhone-от

 1. Што да сторите ако клучот е изгубен?
 2. Како да се намали
 3. Што велат нашите клиенти за отклучување
 4. Микро-SIM
 5. Нано-сим
 6. Брилијантен уред за обични луѓе.
 7. Како да добиете SIM картичка од iPhone 4?
 8. Што да сторите ако клучот е изгубен?
 9. Што треба да биде SIM картичка?
 10. Што не може да се направи?

Повици, пораки, интернет - сето тоа зависи од овој додаток. Затоа, важно е да дознаете како да вметнете SIM картичка во iPhone, да ја повлечете и какви типови картички треба да се купат за уредите на Apple.

Стандардната СИМ не е погодна за тековните модели на iPhone - тоа е премногу големо. Можете да купите нов. Но, тоа чини пари. И ако имате некои телефони на старата карта, тие треба да бидат префрлени. Полесно за намалување на СИМ.

Е една од првите постапки што корисникот ги прави при купувањето мобилен телефон - за да го активирате и конфигурирате новиот паметен телефон. За да го направите ова, треба да користите алатка што е вклучена во комплетот, заедно со уредот или некој зашилен објект, како што е игла, обетка или хартиен клип.

Овој чип може да го добиете од вашиот оператор. Ако одите на платформата, проверете чекор по чекор и да дознаете како да го поставите чипот во или. Ако сте изгубени, можете да користите хартија или игла. По купувањето на нова мелодрама, можете да се запрашате. Во спротивно, треба внимателно да се отстрани.


Картичката мора да биде во посебен "фиока" на iPhone. Но, во постарите модели на gadget, може да биде внатре во уредот. И за да го добиете или да го вметнете, ќе треба да го отстраните задниот панел и да ја извадите батеријата. Пред да отворите SIM картичка на iPhone, треба да знаете каде е.

Погледнете го случајот на уредот. На iPhone 4, 5, 6 и SE лента е на страна. Во 3G серијата - одоздола. Во затворена состојба може да се препознае само преку контурата и мала дупка до неа (може да се искористи за отстранување на SIM картичката).

Читајќи го, ќе разберете без ризик. Кога прашувате, прво мора да го добиете следново. Наместо модели, наместо тоа, на врвот. Најдов куќа, мора да ги преместите ракавиците. Ќе ви биде корисно да спречите да се ослободите од вашиот телефон и да не го гребете.

Што да сторите ако клучот е изгубен?

Исчистете ја мапата, сеуште прашувате. За да го направите ова, фатете го вашиот телефон и држете го хоризонтално. Ако употребувате хартија клип пред да ја вметнете, ќе треба да ја смените обликот со рацете за да можете да го користите.

Ако во вашиот уред нема ништо слично, тогаш СИМ-от треба да биде внатре. За да го извлечеш:

 1. Исклучете го уредот. За да го направите ова, држете го копчето за заклучување. На екранот се појавува црвен лизгач. Преместете го настрана. Во некои случаи, мора да се прицврсти.
 2. Отворете го задниот поклопец на телефонот. Ако не се откаже, тогаш SIM картичката не треба да биде внатре.
 3. Извадете ја батеријата.
 4. Постои слот за SIM картичка. До него посочете која страна да ја вметнете. На СИМ, тие секогаш прават коси агол, така што може да се види каде е "врвот".
 5. Треба да се стави чип надолу, така што е во непосредна близина на контактите на телефонот.
 6. "Извлечете ја" SIM од слотот ако ви треба. И можете исто така да го направите назад.
 7. Картата може да се обезбеди со капак. Извадете го со нешто тенок за отворање.

Еве како да повлечете SIM-картичка од iPhone-от, ако се наоѓа во фиоката:

Кога сте подготвени, посилно отстранете го алатот за отстранување или клип во дупката. Сфатете ја и извлечете ја од седиштето. Вие не може да тргне наопаку, бидејќи во салата има само еден стих. Најголемата разлика, се разбира, е големината. Внимателно прво, потоа притиснете надолу додека не се подигне штекерот.

Нејзината употреба се повеќе расте во модерната современи уреди . Во нашата статија ќе научите како и каде да го добиете. И кои се специфичните услови на одредени оператори? Сепак, во пракса, за новиот формат се потребни речиси седум години. Сепак, поради изградбата на слотови, предноста е контроверзна, и често не може да се реши заштедата на простор.


Сепак, поради изградбата на слотови, предноста е контроверзна, и често не може да се реши заштедата на простор

Како да се намали

Различни модели на уреди на Apple поддржуваат различни SIM-формати. Можете да го извлечете фиоката и да видите која карта се користи во вашиот gadget. Ова, исто така, треба да се наведе во упатствата. Или во уредот информации на официјалната веб-страница на Apple.

Но, дали имало смисла или само компликации? Дали операторот го менува или го намалува? Дали е можно да се вратам на стандардни големини? Подолу даваме информации за секој од чешките оператори. За секој од нив, ги детализиравме условите. Особено, многу нови сопственици на паметни телефони на Apple се чувствуваат одредени проблеми при синхронизирање на контактите. Да ја разгледаме оваа ситуација подетално.

За да го направите ова, следете ги овие чекори. Вметнете го полето за Контакти во активната позиција и кликнете "Спој" во прозорецот што се појавува. Вклучете го прекинувачот Контакти. Отворете ја web апликацијата Контакти. Кликнете на "" на дното од екранот и изберете "Нов контакт" опција.

Редовна SIM картичка може да се пресече на микро-SIM и нано-SIM, ако има "издолжен" чип. Со голем квадратен контакт, ова нема да функционира, бидејќи еден од неговите функционални делови ќе биде "отсечен".

Сите нови SIM картички имаат серифи. Само притиснете на вистинското место за да ја добиете опцијата "Микро" или "Нано". Непотребната пластика само се распаѓа. Ако нема ништо слично, најдобро е да купите специјален сет за сечење на SIM картичката (тоа е нешто слично на степлерот). Или да ја однесете во продавницата на Apple на Apple и да ја доверите работата на професионалци. Ако го направите тоа рачно, постои ризик да го оштетите.

За погодност и брзина на дејствување, можете да поканите некој кој ќе ви помогне да ги диктирате информациите за контакт од вашиот стар телефон. Во менито лево, кликнете Повеќе. Во опаѓачкото мени Повеќе, изберете Извоз. Во прозорецот што се појавува, наведете ја датотеката со контакти натоварени во делот 8 и кликнете на копчето Избери.

Што велат нашите клиенти за отклучување

Ако не знаете која опција да ја користите, контактирајте со нас. Ние ќе ви помогнеме да го изберете вистинскиот производ за вашиот телефон. Процесот на отклучување може да потрае од неколку секунди до неколку минути, во зависност од брзината на вашата интернет конекција. Проверете дали вашиот телефон е отклучен со вметнување на друга SIM картичка. Тековната листа на поддржани мрежи е достапна на овој линк. Нарачаната стока ќе ја доставиме директно до куќата, на местото на работа, на вашата адреса, низ цела Литванија.

Ако одлучите сами да ја намалите SIM картичката, ќе ви требаат остри и издржливи ножици, добро изоставен молив и владетел. Во процесот, главната работа не е да се оштети чипот и да се исклучи само пластиката. Ако веќе имате SIM со вистинска големина, само прицврстете ги двете картички едни на други и исклучете ги сите непотребни. Или измерете ја фиоката. Исто така, можете да пронајдете на интернет дефиниција со големина на SIM картичката и да ја испечатите на печатач.

Клиентите во Вилнус, Каунас, Клајпеда, Шјаулаи, Паневезис, Алитус, Маријамполе, Таураге, Телшаи, Утена можат да изберат нивно склопно време за испорака. Ако имате прашања во врска со превозот, секогаш може да не контактирате. Сите нарачки на сајтот се доставуваат до клиентите во рок од 2-3 работни дена.

Во исклучителни случаи, времето на испорака може да се продолжи на 14 дена, но лицето одговорно за таквиот исклучок се известува по телефон или е-пошта . по пошта. Ако сте ја купиле стоката на рати, прво ќе ви ги испратиме документите за потпишување, а по добивањето на вашите потпишани документи, ќе ги испратиме стоките по ваш избор.

Запомни каде има "агол" (или означете го со молив). Во исечената верзија на тоа, исто така, ќе треба да се направи. Во спротивно ќе биде нејасно која страна ќе ја вметне картичката.


Микро-SIM

Микро simka има димензии 12 × 15 милиметри. За да го скрати:

 1. Ставете го на масата така што чипот е на горниот десен агол. Пред секоја операција подобро е да се нацртаат линии со молив. Тие треба да бидат нацртани паралелно со страните на чипот.
 2. Најголем отсечен дел од картичката, така што има 1 милиметар пластика пред контакт. Не го допирајте чипот.
 3. На десната страна оставете пластика од 1,8-2 мм.
 4. Потребен ви е правоаголник висок 12 мм и широк 15 мм. Тоа треба да биде пропорционално со мапата што ја имате сега. Првично, нејзините страни исто така се различни големини.
 5. Нацртајте линии за правоаголникот. Означи каде ќе биде ќош.
 6. "Подрипнат" е подобар од "намалување". Ако СМС е премногу голем, може да се коригира. Ако се покаже дека е премногу мал, тоа нема да го поправи.
 7. Сега пресечете ја вашата микро-SIM картичка.
 8. Аголот треба да биде пресечен дијагонално (45 степени). Ако немате транспортер на рака, измерете 2.5 мм од дното и лево од СИМ. Нацртајте линии. Каде што се вкрстуваат со рабовите на сим картичката, пресечете парче. Аголот мора секогаш да биде на иста страна.
 9. Обидете се да ја вметнете картичката во фиоката.

Микро-СИМ се користи на iPhone 4 и 4S. Актуелните модели се компатибилни со Nano-SIM.

При изборот на производот секогаш обрнувајте внимание на датумот на испорака на производот наведен во описот на производот. Сите производи нарачани на веб-страницата се испорачуваат преку курирски услуги, со што се гарантира брза и квалитетна испорака на стоки. По приемот на стоката од курирот, мора да го наведете идентитетот на лицето наведено во нарачката.

Испораката во Неринга се врши во согласност со посебен договор. Можете да го следите статусот на вашата нарачка со поврзување на веб страната на веб страната. Ако креирате нарачка во вашето име, но не можете да ја отстраните стоката, тогаш, пополнувајќи ги податоците на Клиентот, во полето "Дополнителни информации" наведете ги деталите за контакт што ги овластувате да ја прифатите вашата нарачка.

Нано-сим

Во минијатурна СИМ, сè што останува е чип и некоја пластика (за отсекување на агол без допирање на контактите). Неговите димензии се 12,3 × 8,8. Тешко е да се измери со таква точност. Во ред е ако одите половина милиметар погрешно. Нано-симите се потенки од вообичаеното. Затоа, ќе ви треба датотека за нокти или шкурка за да го избришете пластичниот слој.

Ние ќе ви ги обезбедиме сите потребни информации и ќе организираме испорака на нова серија. Испорака и испорака на предмети кои можат да бидат испорачани од едно лице се вклучени во стандардната испорака. За време на премиерата, бевме во можност да потврдиме дека собраните разузнавачки податоци беа многу точни.

Брилијантен уред за обични луѓе.

А сепак, она што го видовме на сцената нè направија изненадувачки. Само на самиот врв на екранот е мал вметнувач. Тој е опремен со видео камера и различни сензори. Затоа нов телефон контролирани од гестови. На пример, се лизга вашиот прст од дното нагоре, се отвора листа на вклучени gadgets, и можете да се префрлите од една апликација во друга. Не пропуштајте читач на отпечатоци! Користејќи видео камера и сензори, таа создава тридимензионален модел на телефон-домаќин, кој постојано се ажурира за да го следи појавувањето на промените.

Еве како да се намали SIM картичката на iPhone:

 1. Ставете го на масата така што чипот е на горниот десен агол.
 2. На десната, горната и долната страна, отсечете ја целата пластика. Пред ова, цртајте ги линиите на кои сакате да ги исечете и означете од која страна агол. Внимавајте да не го оштетите чипот случајно.
 3. Налево, оставете 1-2 мм од пластика.
 4. Намалете го аголот внимателно.
 5. Користете датотека за да отстраните слој од пластика на картичката за да стане потенка. Не гребете го чипот.

Не е толку тешко да се откријат како да се добие SIM картичка од iPhone и да се вметне назад. Уште полошо, ако СИМ не се вклопува. Потоа треба да го пресечете. Или купи нов.

Кој го користеше iPhone-от, тој знае дека на овие уреди SIM картичката не е иста како кај другите мобилни телефони - под задниот капак и батеријата, и во посебен лизгач кој е скриен во страничниот панел на телефонот. На почетокот тоа може да биде невообичаено, но од друга страна, овој дизајн се должи на фактот дека целото тело на iPhone е цврсто, не може да се расклопи сама по себе. Затоа, во оваа статија ќе разговараме како правилно да ја внесете и вметнете SIM картичката.

Како да добиете SIM картичка од iPhone 4?

Значи, механизмот со кој можете да добиете SIM картичка од паметен телефон, е дизајниран на таков начин што прво мора да внесете посебен клуч што доаѓа во комплетот. Треба да го притиснете во дупката, која може да се најде на страната на "iPhone" 4. Како резултат на тоа, ќе видите дека лизгачот во кој се наоѓа картичката ќе дејствува неколку милиметри над површината. Следно, само треба да го закачите со ноктите или некој тенок објект и извлечете го. Внатре ќе видите SIM картичка. Можете лесно да го отстраните со помош на слот во фиоката за хартија што е подолу. Доволно е само да се пружи Симка, и таа сама ќе падне.

Што да сторите ако клучот е изгубен?

Клучот со кој картичката оди е изработена во форма на игла со рачка, за која мора да се чува. Поради фактот што е минијатуризиран, многу е лесно да се изгуби. Како резултат на тоа, може да бидете заинтересирани за прашањето како да добиете SIM картичка од "iPhone" 4 без клуч.

Веднаш забележуваме дека не треба да се изгубите, бидејќи тоа може да се направи со било кој друг тенок предмет, вклучувајќи чепкалка за заби или игла. Меѓутоа, користејќи го последното, треба да бидете исклучително внимателни - врвот може да го оштети механизмот однатре, по што ќе биде тешко да ја добиете картичката. Не е потребно иглата да се притиска со сила, потопувајќи ја во дупката - малку напор е доволно, и сè ќе работи.


Не е потребно иглата да се притиска со сила, потопувајќи ја во дупката - малку напор е доволно, и сè ќе работи

Уште подобро, ако сакате да знаете како да добиете SIM картичка од "iPhone" со 4-игла, ве советуваме да побарате пријател кој има искуство со ова за да го стори тоа за вас. Потоа едноставно можете да ги повторите сите негови акции и да ја извадите SIM картичката од паметниот телефон без ризик од оштетување на вашиот iPhone. Сепак, таквите постапки како добивање картичка не треба да се вршат многу често, па затоа потребата за нив е прилично еднократен. За да знаете како е направено, мора во секој случај.

Што треба да биде SIM картичка?

Не заборавајте дека пред да добиете SIM картичка од "iPhone" 4, исто така мора да ја одредите нејзината големина. Како што знаете, постојат три формати во кои се нудат СИМ картички: класичен, microSIM и nanoSIM. Ако имате iPhone 4, тогаш ви е потребен микро-формат, и ако вашиот уред му припаѓа на 5-та генерација, тогаш само нано е погодно. Така, кога ќе купите стартер пакет, побара од продавачот веднаш да ја намали вашата картичка до саканата големина, ако тоа не е веќе направено. Самоодредување на сим картичка дома е доста тешко: постои ризик од оштетување на картичката.


Што не може да се направи?

Значи, сега за што да се направи категорично тоа е невозможно, ако не знаете како да добиете SIM картичка од "iPhone" 4. Прво треба внимателно да се справи со предметот со кој ќе се обидете да го замените клучот. Од нејзиниот крај може да биде акутен, не треба да го притискате премногу тешко за да не предизвикате оштетување. Исто така, не претерано применувајте сила, за да не го скршите клучот (или што го заменува). Ако нешто остане во дупката, ќе биде тешко да го исчистите и отстранете ја картичката од телефонот.

Покрај тоа, треба внимателно да се однесувате со самиот лизгач, поставувајќи карта таму. Значи, прво треба да ја поставите SIM картичката во правилна положба. Потоа, осигурајте се дека сè е во ред, можете да го затворите со ставање на картичката во внатрешноста на случајот. За да може телефонот да ја види картичката, мора да се рестартира.

Што да сторите ако клучот е изгубен?
Како да добиете SIM картичка од iPhone 4?
Што да сторите ако клучот е изгубен?
Што треба да биде SIM картичка?
Што не може да се направи?
Што да сторите ако клучот е изгубен?
И кои се специфичните услови на одредени оператори?
Но, дали имало смисла или само компликации?
Дали операторот го менува или го намалува?
Дали е можно да се вратам на стандардни големини?