Продукция

Новости

Стены из кирпича видео
Строил дом. Планирую, что он станет таким себе семейным гнездышком для нас всех и что мы будем жить тут долго и счастливо. Потому делал все максимально качественно, старался зря денег не жалеть. Нет,

Кладка кирпича цоколь видео
В детстве я была довольно небрежна к своей осанке, в результате схлопотала сколиоз. С годами все усугубилось, и добавился остеохондроз. Две беременности и ношение детей в слинге никак не способствовали

Очистка фасадов, Мытье фасадов, Защита кирпича, Защита бетона, Удаление Грэффити ООО Штукатурка `Венецианка`
Штукатурка "Венецианка", итальянская штукатурка, рельефная штукатурка Цвета на сайте означают: - средства защиты и пропитки - средства для декорирования и защиты (цветные пропитки - лазури) -

Высота кирпичной кладки в 4 кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Шикарные проекты домов из кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Бани из кирпича проекты и цены фото
Постройка любого здания является достаточно сложным процессом. Требуется решить очень много задач. Одной из главных позиций является выбор строительного материала. Имеет смысл заранее позаботиться о качестве.

Барбекю на даче своими руками из кирпича фото
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Фото цоколя из клинкерного кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Сколько в кубе газосиликатного кирпича
Многие горожане мечтают о наличии собственного дома, расположенного в загородной зоне. Здесь царит тишина, что позволяет ежедневно наслаждаться вечерним отдыхом на свежем воздухе. Если вы решили построить

Перемычка из кирпича со шпилькой
Постройка любого здания является достаточно сложным процессом. Требуется решить очень много задач. Одной из главных позиций является выбор строительного материала. Имеет смысл заранее позаботиться о качестве.

Объекты

Поиск

Како да ги ставите ушите на кучето. Како да ги ставите ушите на кучето

  1. Како да се стави ушите на кучето
  2. Ние ги ставаме ушите на различни раси на кучиња
  3. Како да се стави ушите на куче - метод број 1
  4. Како да се стави ушите на куче - метод број 2

Постојат многу различни раси на кучиња и најважно е дека сите од нив имаат свои карактеристики. На пример, можеби не знаете како правилно да ги ставите ушите на вашето куче. Ова е направено само од естетски причини и функционална смисла не носи апсолутно не. Само повремено ова може да се направи за хигиенски цели. Значи, како се изведува оваа постапка. За почеток, се изведува по купувањето на ушите, ако одлучите да го примените купувањето воопшто. Понатаму, забележуваме дека оваа постапка е најпотребна јоркширски териер, овчарки, чау-чау, допаѓа и други слични кучиња. Се случува ушите на овие раси да се појават, но во повеќето случаи потребно е да се извршат цела низа акции што доведоа до посакуваниот резултат. Во овој случај, недостатокот на суптилностите, така оди напред.

Како да се стави ушите на кучето

Можете да го направите ова дома. Во принцип, само ќе треба да стекнете искуство, кое ќе биде основа на вашата вештина. Многу трпение, исто така, ќе ни се најде. Постапката се изведува кога кутрето е старо 3-4 месеци. Еве ги акциите што треба да ги добиеме саканите резултати:

1. додадете доволно калциум на исхраната на кучето, но внимавајте да не го имате премногу.

2. Навистина ефективно зајакнување на увото 'рскавица се случува со додавање на желатин во добиточната храна.

3. Ние не му дозволиме на кучето да го изгреба увото, да внимава на него и да се обиде да се одвикне.

4. дел од времето нема да треба да ја допира главата на кучето.

5. на ушите ќе треба редовно да се намали косата.

6. Постои специјална техника за масажа на ушите која ќе ни треба.

7. Во некои случаи, ќе треба да ги залепите ушите.

Најмногу необично и на сослушување, а всушност е постапката на лепење на ушите. Можеби сте слушнале за тоа, тогаш веќе знаете дека е потребно само како последно средство доколку се исполнети сите претходни ставови, но тоа не даде никакви резултати. Ќе треба да ги исчистиме и уништиме ушите на нашиот бушава пријател. Следниот чекор, ни треба текстилен лепак, кој е идеален за потоа да ги одделиш ушите. Покрај тоа, закрпите се совршени, но важно е дека кучето не чувствува иритација. Третата опција е жица круна. Ако зборуваме за patch, сега тоа е најпопуларната опција. Ние ќе треба да се намали парче од мали димензии во квадрати. Првиот од нив ќе треба да се држи на внатрешната површина на увото, приближно во основата на 'рскавицата. Потоа, ќе мораме да ги лепиме парчињата од гипс, да се придвижиме. Помеѓу ушите ќе треба да се направи посебен скокач, со кој тие ќе продолжат паралелно. Ако сте заинтересирани за методот на жица, тогаш ова е употребата на специјална интуитивна круна, која, патем, може да се купи во завршена форма. Неколку недели со такво нешто на главата на кучето одат без проблеми, бидејќи брзо се навикнуваат на нив и престанат да плаќаат внимание.

Запомнете дека можете да добиете стручна помош. Ако работите се навистина лоши, можете да најдете специјални најави кои се нарекуваат нешто како "Ставете уши" - кратки и јасни.

Ние ги ставаме ушите на различни раси на кучиња

На 90% за различни раси, оваа постапка е апсолутно иста и не мора да биде изненадена. Се разбира, постојат некои суптилности, чиешто разгледување исто така нема да биде излисен параметар. На пример, навистина да ги ставиш ушите јоркширски териер , доволно текстилен леј, бидејќи самите уши се прилично лесни и нежни - прекумерните манипулации со нив ќе бидат излишни. Постои една суптилност во овој бизнис - треба редовно да ги намалите ушите за да им се одморите. Ако го направите ова еднаш неделно или двапати неделно, тогаш ушите ќе бидат на вистинската позиција, а кучето нема да се грижи премногу.

Ако зборуваме за Dobermans, тогаш ќе мора да страдаат. Веќе можеше да се сопнеш на приказната за тоа колку проблеми со ова. Ова е точно, така што треба да се однесувате што е можно повеќе внимателно. Во рок од еден ден откако ќе го купите, треба да почнете. Тука ќе ни треба круна од жица, освен тоа, Доберман е активно и разиграно куче, па затоа ќе треба да го гледате цел ден, така што круната е на главата.

Важно е да се запамети дека дури и најраспространетиот прирачник нема да ви ги каже сите детали за оваа постапка - потребен ви е совет од ветеринари и одгледувачи. Практиката покажува дека дури и разговор за 10-15 минути по процедурата на купување веќе ви даде многу повеќе разбирање за тоа што треба да се направи, отколку многу повеќе одземање на време независно испитување и грешка. Почитувајте ги овие правила не е тешко, па не го одложувате барањето за стручна помош.

Како да се стави ушите на куче - метод број 1

Земете памучна волна. Направете силен ролер како тампон. Завртете го ролерот со газа или со затегнувач и поправете го со малтер. Завиткајте го увото на кучето со ролери и ставете го увото со малтер. Го стори истото со второто уво. После тоа, потребно е да се приклучат на ушите со лента од гипс на основата, така што тие стојат вертикално и паралелно. Висината на ролерот треба да одговара на висината на увото на кучето. Ширината на ролерот треба да биде таква што може да го замени увото на неговото куче. Завиткајте ги ушите со малтер не е многу тесна, за да не се наруши циркулацијата на крвта. Бидете сигурни да ги оставите врвовите на ушите не завиткани со гипс за да проверите како крвта циркулира во увото на кучето.

Како да се стави ушите на куче - метод број 2

Овој метод е погоден за кучиња од мали раси. Исечете два овала од широкиот печ, повторувајќи го увото на кучето. Нанесете еден овал на внатрешната површина на увото. Потоа, исечете ја гумата од било кој тврд материјал, како што е непотребна пластична картичка. Ставете ја гумата на вториот овал на лепенката, така што гумата е во средината. Ставете ја шипката на леплива лента во увото на кучето. Како гума, можете да користите спој или пластичен стап.


Постојат раси кучиња, чии уши се на 'рскавица. Понекогаш ушите почнуваат да брчкаат. Овие навлаки, исто така, може да се залепат со малтер.

Според стандардот, ушите на мазниот коса Toy Terrier треба да застанат и, по можност, без никакви набори. Дозволете ни да ви кажам како да се ослободите од проблемот на виси уши. Во овој случај, ние ќе ви помогнеме да се држите ушите, тука е шемата:

Правилно користејќи ја техниката ќе постигнете правилно поставување на ушите во Toy Toy Terrier без такви последици како што се пелени осип или иритација.

Ќе ни требаат:

  1. Се разбира, самиот куче;
  2. Хипоалергичен малтер (дише);
  3. Ножици;
  4. Парчиња од пластика, од кои ние отсечени рамки за ушите на куче;
  5. Хлорхексидин (антисептик).

Отсечете парче гипс во големина малку помала од големината на увото, и лепи пластична рамка во неа.


Ние правиме две празни места за увото на секое куче. Ние лепиме друг лепенка со нелеплива страна на нашите празнини од рамката и гипсот, и како резултат ќе добиеме рамка помеѓу два парчиња гипс со една леплива страна.


За естетика и погодност, кучињата ги намалуваат празнините до обликот на увото.

Пред лепење, ги третираме ушите со антисептичен хлорхексидин, исто така делува како обезмастувач и не ја исуши кожата. Ние применуваме антисептик на памучна волна и ги обработуваме ушите внатре и надвор. Потоа, темелно исушете ги ушите на кучето со хартиена крпа. Кога ушите се суви, лепете го дизајнот во увото на кучето, како што е прикажано на сликата, и внимателно измијте го.


Кога ушите се суви, лепете го дизајнот во увото на кучето, како што е прикажано на сликата, и внимателно измијте го

Набљудувајќи ја симетријата, лепиме и двете уши на кучето.

Потоа го исечуваме крперот на серпентина во средината.


Ние ја одмотаме лентата од печот приближно 7-10 сантиметри во должина.

Ние ја делиме лентата од крпеницата на два дела со еднаква ширина.

Исечете ги лентите од лепенката.

Ние ќе користиме лента направена од гипс како играчка за играчки териер, што ќе помогне да му дадеме на увото правилна позиција. Почнуваме да го лепиме увото од центарот (пластичната рамка е поставена десно во центарот), нежно ја плете уво со лента, во никој случај не ја влече. Ако лепиш се што е правилно, нема да му пречи на кучето. Ребрестината на лентата не треба да биде врз основа на увото, за да не предизвика иритација на деликатната кожа на кучето.

Ние го завршуваме кружното навлегување, оставајќи околу 1 сантиметар помеѓу рабовите на увото. Преку оваа мала незапечатена област, увото на кучето ќе "дише" и секогаш ќе го видите увото и ќе можете да го исчистите доколку е потребно.

Преку оваа мала незапечатена област, увото на кучето ќе дише и секогаш ќе го видите увото и ќе можете да го исчистите доколку е потребно

На крајот од вметнувањето, внимателно изматете ги масата на двете уши на кучето, за да не се олупи и да се вклопи што е можно поблиску.


Ова е како треба да успеете, јас го свртувам вниманието кон начинот на кој ушите на Toy Terrier се поставени правилно, ушите се поставени високо и рамномерно.

Ова е како треба да успеете, јас го свртувам вниманието кон начинот на кој ушите на Toy Terrier се поставени правилно, ушите се поставени високо и рамномерно

Лепењето треба да се направи во зависност од големината на увото, дебелината и наследноста. Некои кучиња имаат доволно за да ја носат залепената конструкција за 14-15 дена, други за еден месец, некои кучиња треба да се залепат до целосно менување на млечните заби. Со цел да се постигне поголем ефект на вметнување, можете да дадете витамини кои го зајакнуваат уво 'рскавица . Ако сето тоа е направено правилно, конструкцијата нема да предизвика иритација, гипсот трае околу две недели, а приближно во тоа време треба да се смени. Вие не треба да им дадете одмор на вашите уши, со тоа го прекинувате значењето на вметнување со отстранување на малтерот, веднаш започнете сè од почеток.

Овие мали напори за грижа ќе се исплати, а вашето куче ќе ве воодушеви тебе и оние околу вас со убави, точни уши.


Тематски материјали:

Ажурирано: 08.10.2013

103583

Ако забележите грешка, одберете фрагмент на текст и притиснете Ctrl + Enter