WEB САД - Архів форуму - Звіт про зимівлю сіянців шовковиці

дачні справи

Звіт про зимівлю сіянців шовковиці

Якщо хто-небудь пам'ятає, зверталася я до громадськістю минулої осені з питанням: як бути з сіянцями шовковиці напередодні зими?
Проблема полягала в тому, що через забудькуватість і дурості своїй, посіяла я ягідки шовковиці в серпні, а не в липні - власне не вірячи в успіх. Посіяла в горщики на підвіконні, в міській квартирі (ягоди - від місцевої шовковиці). А вони візьми - і зійди! Дев'ять штук вийшло. До кінця вересня це були 3-5 сантиметрові паростки з трійкою-четвіркою листочків. І не вірилося, що вони зможуть перезимувати в саду.
Мені підказали тут, що сіянці потрібно "загартувати" перед зимою в саду. Щоб вони скинули листя і самі підготувалися до зими. А потім частина залишити в квартирі (в прохолодному місці), а частина закопати разом з горщиками в землю.
Загалом, приступаю до звіту. На початку жовтня у мене була відпустка і я змогла загартувати сіянці. Перший час на ніч в саду не залишала (вважала достатньою прохолодну денну погоду для них, які звикли до квартирного тепла), а потім - ризикнула. Все пройшло нормально. Листя пожовкло, але, правда, так і не впали. Потім я закопала ВСЕ горщики, з великих дровянних полін зробила загородження у вигляді стінок ящика, засипала все щілини і самі поліна хорошим валом землі. Коли помітно похолодало - устелила на саджанці сухого сіна (у нас вічно снігу немає), а потім нагору - соснові лапи.
Зима, як відомо, видалася "європейської".
Шовковиця розпускає листя однієї з останніх. Як тільки почалася стійка весняна погода, я звільнила сіянці від сіна і соснових лап. І стала чекати. Дивитися на сіянці було страшно - якісь найтонші качана :). В кінці квітня сталося диво! 6 з 9 почали відкривати нирки! Але ... Тут пролунали сильні травневі морози (менше -5 точно було) і незважаючи на товсте укриття сосновими лапами вціліли з 6 тільки 3 (неушкоджені). 2 - на межі життя і смерті (почали розпускати подобу нирок біля коренів), 1 точно здох.
Як би там не було, вважаю експеримент успішним. Три сеянца стоять з листям :). Так що відпадає "проблема" - чи треба мені цілий сад шовковиці. І роздавати знайомим (як восени планувала :)) вже нічого. Бо попереду ще багато зими і весни з їх непередбачуваними Погода. А дерево все ж південне ...
Вибачте, якщо дана тема - нецікава і багатослівна. Я порахувала своїм боргом проінформувати, що вийшло на цьому етапі :)

І_ТТ

Білорусь, Гомель 05.06.2008 1:26:06

1

Вирішила ще й осіннє фото розмістити. Шкода, що зараз не зняла :)
{ 78578 }

І_ТТ

Білорусь, Гомель 05.06.2008 1:31:46

2

Чому ж не цікаво? - досвід, тим більше позитивний, дуже навіть цікавий! Спасибі, дуже слушну звіт. Я теж дуже хочу завести шовковицю, хоча у нас напевно, в кращому випадку, лише як декоративну деревце. І з насіння він напевно буде стійкіше.

3

І_ТТ, у мене теж третій рік зростає Morus alba pendula - шовковиця плакучої форми. Така красуня! Щороку багато ягід, чорних, але не таких великих, як на півдні, зате смачні! Зимує у нас нормально, в перший рік тільки були невеликі морозобоїни. А восени дуже красивий колір листя - яскраво-лимонний, після перших заморозків враз опадає килимом. Взагалі, шовковиця досить морозостійка, думаю, в Гомелі буде рости, тим більше, ягоди взяті з місцевого дерева. Успіхів!

4

джміль,
Дякуємо! І вам вдалого експерименту! Хоча мій ще не закінчений :)
рижанка,
У мене шовковиці будуть звичайними деревами (сподіваюся, що будуть :)), що не плакучими. У наших місцевих, до речі, дуже гарний габітус - майже як у південних. Такі розлогі дерева, за якими легко лазити дітворі :)
Дякую за хороший прогноз!

І_ТТ

Білорусь, Гомель 06.06.2008 00:42:26

5

джміль, за Петра I в Москві росла алея з шовковиці, зараз десь в Люберцях зростає шовковиця і дає плоду. Сама теж давно збираюся її завести, проблема в тому, що сходять тільки свіже насіння.

NNN

Москва 09.06.2008 10:37:46

6

І_ТТ, прочитала, що ваш сад знаходиться на крайньому півдні Білорусії, А значить Брагінський, Хойніковскій або Лоєвський р-ни. Моє дитинство пройшло в Брагіні і шовковиця там росла чудово, у сусідки були величезні дерева дають відмінний урожай, так що і у вас все повинно бути добре. Та й у самому Гомелі шовковиця добре зимує.

alioszka

Вільнюс 11.06.2008 12:10:21

7

alioszka
:)))))
Вгадали! Лоєвський район :). Ну, звичайно, не Брагінського Нижні Жари, але все ж одна з найбільш південних точок країни :). Так, шовковиці у нас ростуть добре. Маточне дерево, з якого брала насіння, варто в 70 метрах від моєї ділянки. Однак його виростили з саджанця. Прикопують кілька років поспіль нижні гілки цього дерева - але так і не дочекалася коренів. На ринку купувати можна було, але хотілося "нащадка" саме цього дерева. Хвилювалася за першу зимівлю. Сподіваюся, наступні будуть ще краще :)
У Брагіні неодноразово була. Дуже симпатичний тихе містечко. І район дуже цікавий. Шкода, що його так Чорнобилем ... :(

І_ТТ

Білорусь, Гомель 11.06.2008 18:28:00

8

У мене шовковиця росте років шість, сім. Останні пару років плодоносить. Мені вона видається не дуже проблемним рослиною. Трохи підмерзає, але добре відновлюється. ІМХО її плюс в тому, що вона пізно починає вегетувати і цвісти і не потрапляє під весняні заморозки. А сіянці різного віку взагалі не вкриваю, випадів не було.

TI-

Москва 13.06.2008 23:36:53

9

[ 5 ] [ 8 ]! Дуже порадувало, що і в нашій смузі вийде!

10

TI-, якщо не секрет, де брали шовковиці?

11

[ 10 ] Першу шовковицю купувала саджанцем кілька років тому в Тімірязівки, а насіння з різних джерел.

TI-

Москва 21.06.2008 00:33:26

12

{ 68101 } Знайшла фото шовковиці.

TI-

Москва 21.06.2008 00:57:54

13

Вітаю вас, однодумці! А то не можу нікому пояснити навіщо мені на городі шовковиця. На роботі у нас маленький гурток за інтересами: три подружки-садоводкі. Минулого літа нам шеф привіз з України кілька ягід шовковиці. І почалося ... Зійшло близько сотні насіння. Ми поділили розсаду на трьох, розвезли по різних кінцях Московської області на свої дачі, встромили в землю і стали чекати що буде. Тепер спостерігаємо, розповідаємо один одному новини. Як почечки набрякли (і у мене теж !!!), як вони під час весняних морозів померзли, почорніли (і у мене ...) і як в травні все-таки полізли листочки (ура-ура!)! Жодне деревце не загинуло. Сподіваємося, хоч хто-небудь з них приживеться. А якщо будуть зайві тепер знаю кому запропонувати. Поки це грядка маленьких коряжек з обмороженими верхівками і 2-3 листочками. Природно, я їх вважаю жахливо милими :)

14

Це точно - вони страшенно милі :). Цікаво, якими виростуть за сезон і коли їх можна буде пересаджувати на постійне місце? Питання, так би мовити, в повітря :).
... А на моїх по 4-5 листочків :). І я помилилася: 4 сеянца, а не 3 в хорошому стані і ще +2 були пошкоджені заморозками, але живі!
А ще у мене зійшов волоський горіх з Осетії :).
TI-
Шовковиця Ваша - красуня! :)

І_ТТ

Білорусь, Гомель 24.06.2008 00:02:55

15

І_ТТ, спасибі :) На мою невеликому досвіду шовковиця пересадку переносить дуже непогано за рахунок корінням.
Взагалі, ІМХО, досить невибаглива рослина, судячи по багатокілометрових лісосмугах по півдню Росії. У нас, звичайно, буде обмерзати, але добре відновлюється. А т. К. Квіткові бруньки закладаються на багаторічній деревині, то і обмерзання на цвітіння не дуже і відбивається :)
У весняні заморозки у мене не постраждала на відміну, наприклад, від більш популярного в народі багрянник японського.

TI-

Москва 24.06.2008 20:32:26

16

Спасибо большое, TI-, в Тімірязівки цієї зими однорічні шовковиці випрелі ... спробую тоді посадити ягодами.


спробую тоді посадити ягодами

2008 Марі: Опалення в рубаною будинку з пічкою 2008 Марі:   Опалення в рубаною будинку з пічкою   68 Vadim Kuleshov:   вирощування винограду   33 Grandad:   Формування плодових дерев   314 Kysja:   Сонячні батареї, чи реально 68 Vadim Kuleshov: вирощування винограду 33 Grandad: Формування плодових дерев 314 Kysja: Сонячні батареї, чи реально? 25 Mia-Mia: Що в саду зроблено тільки жіночими руками? 209 Незабудка: Артишок в квіткової композиції 16 chumachok: Піч для лазні 8 Светлана_З: Як змусити плодоносити черноплодки 16 Муська: Питання про фундамет будинків 56 копач: Розміри і форма крон плодових дерев 28 Алфа: Чи правильно проведена реєстрація купівлі-продажу ділянки 21 chumachok: лак 68 Волошка: Яблуня захворіла, допоможіть визначити хворобу 49 Михайло М .: Камінь для дренажу 182 Fleur: Як убезпечити ділянку від стічних вод 36 дачник 1: щеплення плодових 10 одеситка: Інфрачервоні обігрівачі 22 Михайло М .: Гриби на ділянці 78 Даша: Коріння на стовбурі яблуні 19 IrisA: Забір з півдня 26 Роза Мімоза: Яблуня з насіння: хто пробував і що з цього вийшло? 23 Tusya: Просочення для дерева 13 Михайло М .: Чи потрібен дренаж? 36 Михайло М .: Дерево або пінопласт? 26 Лідія Василівна: Ожиново-малиновий гібрид 10 Роза Мімоза: Як я можу побудувати лазню, сарай та інші господарські споруди? 27 С.Е .: Активний джерело тепла (справжній глумёж) 700 Михайло М .: Як краще пересадити вишню? 20 Еліна: Проблема з погребом 32 Надина: насосні станції 29 Mallva: Нове застосування пластикових пляшок для порятунку дерев 26 Горянка: про будівництво 79 liga l: Зимова захист відкритої веранди 59 gmu: Чи завжди потрібна вимощення? 44 мінлива: Обробка грунту восени 82 gmu: Чорний рак яблуні 26 bb: Про торф'яних туалетах 24 Вонна: комбінована вагонка 58 websad: Про виноград 56 Евгенія1: Бензиновий генератор 21 Михайло М .: Дезінфекція грунту в парнику 12 alexej: Оренда лісу поруч з ділянкою 14 Михайло М .: Пасивний джерело тепла 195 chumachok: Нужен совет по грубці 17 viola: Як позбутися від грибка в підвалі? 25 мадам Лемуан: Посів жита після картоплі 16 Mumimama: Посадка яблунь на "клумби" 20 Зуля: Питання по суниці / полуниці 15 umka_: настурція 19 Nigma: Кому хрін не страшний? 34 Topolek: Гадюка на ділянці 98 elenaluncva: Питання про черноплодки 44 TSH: Коли пересадити виноград? 30 LLL: Як віднадити сусідських котів 55 irinakir: Дорн як обмежувач коренів 9 Nigma: Тонування для парилки 6 MarischaZhuk: Яке рослина грузини називають омбало? 21 Vadimovna: Використання ондулина в оформленні грядок 92 Кучерява Сью: Стара і хвора чорна смородина 36 sarah 08: Капріфоль - їстівна? 8 Алфа: Чи можливо підняти фундамент будинку? 13 Людок: Як крити дах 27 madden: Чи можна їсти ягоди після обприскування 22 Олька В .: Вода всередині фундаменту 39 Олька В .: хвороби яблунь 25 plb: Як і чим кріпити дерево на цеглу? 11 kitten: Зовнішня обробка будинку 64 olyyk: Утеплення і звукоізоляція в дерев'яному будинку 17 ленчік39: Чим обробляти вагонку преред фарбуванням? 16 Ташік: цокольний сайдинг 13 marikotenok: Водогрейкі в душ 21 marikotenok: Оцинкований паркан зробити привабливим 31 Руза: газифікація будинку 48 Манюся: Висота огорожі 26 mischa: Мошка на ділянці 49 ель: Інфрачервоний стельовий обігрівач 24 Ммаша: агрус 21 Серрі: Страшна хвороба чорної смородини 22 TSH: дренаж ділянки 18 Лариса Валеріївна: груша 12 brigita: Проблеми з яблунями 108 NataGuk: кущова квасоля 15 Олька В .: Опалення 2-го поверху 53 Лазур: Імпортний агрус - який він? 28 galekmus: сорт сливи 22 sveta-bir: Про фарбах 75 Ташік: Фарба по дереву, стійка до ультрафіолету? 25 зима: Місце для інструменту 26 vlad25: реанімація смородини 23 Slana: посадка груші 39 glawar: Колодязь або свердловина? 74 Mot: Садова піч 89 Murena: Зимове ошпаріваніе кіпятком.Результати! 13 чужа: Майданчик під авто 64 чужа: Пол на веранді 17 Beata: система автополиву 5 senata: Захист дерев'яної будови 30 Терція: Курчавість листя у червоної смородини 37 95уч .: колонновидні яблуні 31 tigr: І знову відкрита тераса 13 Tatyana65: Колодязь і грунтова вода 41 Natalia N .: Город, овочі, розсада - сезону 2008 816 vp: Якщо сорт оказался вдруг ... 95 Lara: Шашіль в яблуні ?! 28 Ріжанка: Слива колонновидная 6 marusia: черешня 142 vaselyok1: кучерява полуниця 20 Фісочка: повстяна вишня 59 Helen77: вирощування суниці 70 Наташ02: Погано плодоносить яблуня 25 ВІРА: Умивальник на вулиці 19 sia14: Отмостка кришиться 38 grain: Полуниця не цвіте 39 Вонна: Неправильно посаджені кущі 24 skobel: Посадка саджанців плодових 16 Angela: Ручна инверторная зварювання 24 chumachok: про піч 26 Юляша: накопичувальний водонагрівач 8 Вонна: Малино-ожиновий гібрид 41 Юляша: Душ на ділянці 9 karela: будуємо будинок 19 Кукося: Фундамент під банну піч 11 ms: Позбавлення від непотрібної вбиральні 39 Ктойет: Тіньовитривалі плодові. Хто підкаже? 5 Веруня: Парник з полікарбонату 31 Вільхівка: Котли для обігріву будинку 19 ЕФК: септик 11 Helen77: Що росте на глині? 62 Марі: Який насос вибрати? 13 leonna: Лохина в Підмосков'ї 94 ira: Гаражні ворота 14 Ворон: шезлонг 39 Gafti: Обрізка сливи і вишні 10 sonsimf: Шпалерний (Кордонний) сад 14 KaTeHa: Полуниця "Mount Everest" - правда? 6 severina: Грушевий галовий кліщ 25 І_ТТ: Починаємо обрізку? 19 KatyaL: Самовар & мідний таз 37 ЛНО: Сонячні батареї 19 ПочеМуха: Матеріал для будинку 20 авта: Капуста? 23 Таньчик: Розтяжка груші 20 solka: віконні рами 52 Гоч: мангал 34 vitalina: Робота в теплиці навесні 21 Віктор С .: Матеріал для покрівлі 102 vlad25: Застосування старих автопокришок в саду! 44 solka: Подскажите про сайдинг 30 авта: старі меблі 60 sewa: Водопровід для дачі 31 Гоч: прозорий паркан 47 Topolek: Рослини для дітей 11 Гоч: коріння яблуні 8 SereMO: Декорування скла 13 Зайка: Забарвлення "вагонки" 13 sewa: Кизил 18 авта: хурма 48 Багіра: Руйнуються стовпи біля паркану 22 Братки: ремонтантна суниця 75 Lavanda: Транспортування важких валунів 103 Шарик: Побутова техніка на дачі 108 Вільхівка: Компостер в саду 67 lubov: обрізка яблунь 104 Орель: укуси комах 57 grain: Рослини в саду і кулінарія 182 Tatyana65: Раундап і стовбур яблуні 66 border: СПА і басейн на дачі 29 Михайло М .: Що робити із замороженими яблуками? 21 varvarasergeevna: Баня на ділянці 34